Rezervujte si termín už dnes Online objednávka

Blog

Obrázok k blogu Úrazy členka

Úrazy členka

Patríte medzi milovníkov behu? Aj vás vylákalo von príjemné jarné počasie? Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu pozitívne vplýva na naše zdravie a stal sa súčasťou života mnohých ľudí.

Obrázok k blogu Druhy masáží

Druhy masáží

autor: Tatiana Braun, Paulína Sleziaková

Klasická, relaxačná, lymfodrenážna, či medová masáž? Ako si vybrať tú najvhodnejšiu?

Obrázok k blogu Seknutý krk

Seknutý krk

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Pozor na klimatizáciu! Seknutý krk a zatuhnutá krčná chrbtica. Časté problémy nielen v letnom počasí.

Obrázok k blogu Spojenie masáže a aromaterapie

Spojenie masáže a aromaterapie

autor: Tatiana Braun, Paulína Sleziaková

Masáž ako súbor masérskych hmatov, ktorými sa mechanicky pôsobí na svaly, nervy a cievy nie je len terapeutickým procesom pre vaše telo. Telo športovca, človeka v kancelárii, vo výrobnej hale či telo mamy doma nosiacej svoje dieťa na rukách – každý z nás potrebuje relax. Kto si masáž dopraje, ten môže poznať benefity tejto formy relaxu.

Obrázok k blogu Príčiny chybného držania tela

Príčiny chybného držania tela

Chybným držaním tela trpí nejedno dieťa v období puberty a adolescencie. Dôvod sa pripisuje veľmi zjednodušene rýchlemu rastu kostrového svalstva. Pravda je však ukrytá hlavne v nesprávnom pohybovom režime dieťaťa. Za chybným držaním tela a z neho vyplývajúcich problémov a neraz i bolestí veľa razy stoja komplexnejšie chyby spôsobované už od novorodeneckého veku dieťaťa.

Obrázok k blogu Masáže pre tehotné

Masáže pre tehotné

autor: Tatiana Braun, Paulína Sleziaková

Masáž má miesto aj v živote tehotnej ženy, nakoľko je nielen stimulačnou záležitosťou, ale tiež relaxačnou. Prináša úľavu od bolestí svalov a kĺbov, zníži stres, ktorý žena pociťuje, zlepší prietok krvného obehu a lymfatického systému.

Obrázok k blogu Rehabilitačné pomôcky

Rehabilitačné pomôcky

autor: Tatiana Braun, Adam Bayer

Pri rehabilitačných cvičeniach nemusí ísť len o nudné cviky. Spestrenie i podporu prinášajú rôzne druhy rehabilitačných pomôcok, ktoré je však nevyhnutné správne používať, aby sme telu pomohli a nie uškodili.

Obrázok k blogu Úrazy členka

Úrazy členka

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Medzi najčastejšie úrazy nielen pri športovej činnosti, ale i pri bežnej chôdzi, bývajú úrazy členka. Ak sú podvrtnutia, či natiahnutia opakované, majú za následok nestabilitu členka, bolestivosť a obmedzenú možnosť pre ďalší šport. Riešenie je však v prevencii, v správnej včasnej liečbe a rehabilitácii.

Obrázok k blogu Kineziotejping

Kineziotejping

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Pre niekoho je kineziotejping (ďalej iba „tejping“) veľkou neznámou, pre niekoho je súčasťou jeho športovej časti života. Tejping je spevňovacou obväzovou technikou, ktorá pomôže zafixovať postihnuté miesto na tele (sval, šľacha). Zabezpečí tak postihnutému miestu istú oporu aj v ďalšom fyzickom zaťažení. Popritom však postihnuté miesto i naďalej regeneruje.

Obrázok k blogu Poškodenie krížnych väzov kolena

Poškodenie krížnych väzov kolena

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Predný skrížený väz a zadný skrížený väz sú hlavným fixátorom a stabilizátorom pre kolenný kĺb. Pri ohýbaní kolena a opätovnom vystieraní dochádza zároveň k zmene ťažiska rotácie kolena. V kolennom kĺbe dochádza nielen k rotácii, ale i k valivému pohybu, pri ktorom sa kĺbové plochy posúvajú.

Obrázok k blogu Poškodenie menisku

Poškodenie menisku

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Ľudské kolená sú úžasné svojou štruktúrou a funkciou, ktorá nám umožňuje nejeden pohyb. Až keď úraz, či choroba naruší funkciu kolena, uvedomíme si, čo všetko naše kolená dokázali, akého pohybu boli schopné.