Blog

Obrázok k blogu Masáže pre tehotné

Masáže pre tehotné

autor: Tatiana Braun, Paulína Sleziaková

Masáž má miesto aj v živote tehotnej ženy, nakoľko je nielen stimulačnou záležitosťou, ale tiež relaxačnou. Prináša úľavu od bolestí svalov a kĺbov, zníži stres, ktorý žena pociťuje, zlepší prietok krvného obehu a lymfatického systému.

Obrázok k blogu Rehabilitačné pomôcky

Rehabilitačné pomôcky

autor: Tatiana Braun, Adam Bayer

Pri rehabilitačných cvičeniach nemusí ísť len o nudné cviky. Spestrenie i podporu prinášajú rôzne druhy rehabilitačných pomôcok, ktoré je však nevyhnutné správne používať, aby sme telu pomohli a nie uškodili.

Obrázok k blogu Úrazy členka

Úrazy členka

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Medzi najčastejšie úrazy nielen pri športovej činnosti, ale i pri bežnej chôdzi, bývajú úrazy členka. Ak sú podvrtnutia, či natiahnutia opakované, majú za následok nestabilitu členka, bolestivosť a obmedzenú možnosť pre ďalší šport. Riešenie je však v prevencii, v správnej včasnej liečbe a rehabilitácii.

Obrázok k blogu Kineziotejping

Kineziotejping

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Pre niekoho je kineziotejping (ďalej iba „tejping“) veľkou neznámou, pre niekoho je súčasťou jeho športovej časti života. Tejping je spevňovacou obväzovou technikou, ktorá pomôže zafixovať postihnuté miesto na tele (sval, šľacha). Zabezpečí tak postihnutému miestu istú oporu aj v ďalšom fyzickom zaťažení. Popritom však postihnuté miesto i naďalej regeneruje.

Obrázok k blogu Poškodenie krížnych väzov kolena

Poškodenie krížnych väzov kolena

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Predný skrížený väz a zadný skrížený väz sú hlavným fixátorom a stabilizátorom pre kolenný kĺb. Pri ohýbaní kolena a opätovnom vystieraní dochádza zároveň k zmene ťažiska rotácie kolena. V kolennom kĺbe dochádza nielen k rotácii, ale i k valivému pohybu, pri ktorom sa kĺbové plochy posúvajú.

Obrázok k blogu Poškodenie menisku

Poškodenie menisku

autor: Tatiana Braun, Branislav Mišovič

Ľudské kolená sú úžasné svojou štruktúrou a funkciou, ktorá nám umožňuje nejeden pohyb. Až keď úraz, či choroba naruší funkciu kolena, uvedomíme si, čo všetko naše kolená dokázali, akého pohybu boli schopné.